Najnowsze komentarze
Marcin Jan do: w trudnym terenie
no to jesteśmy na tym samym etapie...
Fajna opisówka, ciekawe "ćwiczenia...
sylwesterdudi do: w trudnym terenie
hej, ciekaw jestem twoich opinii ...
Dzięki. Rewelacja wpis i akcja. Du...
giejezdzi do zdjęcia: -
Ale ta Tenerka jest ładna, naprawd...
Więcej komentarzy
Ulubieni blogerzy
<brak ulubionych blogerów>
Moje miejsca
<brak wpisów>

08.06.2014 00:02

Wyjedziesz wieczorem i wrócisz bez prawka.

Manipulacja ludzkim umysłem 2

    Oglądam TV, na ekranie Policjant na tle ruchliwej arterii wielkiego miasta mówi tak:Trwa akcja "zero tolerancji"Zatrzymalismy w ostatnim czasie ponad tysiąc praw jazdy, nie tylko za jazdę pod wpływem alkocholu, ale także za rażące naruszenia przepisów o ruchu drogowym. W Polsce mandaty są stanowczo za niskie i  nie działają, wciąż dochodzi do dużej liczby tragicznych w skutkach wypadków, a kierowcy nic sobie nie robią z nakładanych na nich mandatów i punktów karnych.

   Okej, bezpieczeństwo jest najważniejsze, a pijanych kierowców trzeba eliminowac, zgadzam się z tym, to oczywiste. Ale ta wypowiedz czytana między wierszami i skonfrontowana z moim doswiadczeniem ma zupełnie inny wydżwięk.

   Po pierwsze uważam, że Polacy jeżdżą bezpiecznie i dobrze. Wyjątki od tej reguły są i  zawsze będą w każdym kraju. Ja mam prawko 20 lat, kategorie A,B,C,zrobiłem za kółkiem ponad milion kilometrów. Widziałem na ulicach prawie wszystko, do tego odwiedziłem państwa, gdzie ludzie mają prawo totalnie w dupie, więc niech nikt mi nie wciska kitu.

    Po drugie kary są za niskie? ...jak to, dla kogo, chyba dla jadących tranzytem przez Polskę Niemców. Jak zarabiasz 1800zł w jakiejs obsranej hurtowni, a szef Ci płaci w 4 ratach i to miesiąc po terminie, to mandat wysokości 1000zł to mało? no nie wiem..

    Więc myślę sobie co tu jest grane, czym jest"rażące naruszenie"? Decyduje o tym sąd,  tymczasem Ty rozwozisz napoje w hurtowni jakimś rozjebanym Lublinem, ale ojej...nie masz prawka !....

    Staramy się jeżdzic bezpiecznie, nie mamy za dużo kasy, ale to nic! Są środki masowego przekazu na szczęście. Więc wystarczy nas odpowiednio zaszczuc i wcisnąc nam umiejętnie kit, który sami łykniemy. Jeżeli 1000 razy usłyszysz, że jesteś nieodpowiedzialny i stanowisz zagrożenie, uwierzysz w to. Doszukasz sie tegom w sobie. Gorzej, uwierzysz,że wszyscy tacy jesteśmy. Zapłacisz mandat, a potem jeszcze zostawisz w trzewiach tej hydry nienasyconej dużo pieniążków, zanim odzyskasz swoje uprawnienia. Uprawnienia, za które zapłacłeś ciężko zarobione pieniążki i zdawałeś w pocie czoła egzamin. A zabrano Ci je, może dla tego, że mimo iż nikogo nie skrzywdziłeś, to popełniłeś jakiś błąd, albo żle obliczyłes odległośc. Zdarza się, nikt nie jest perfekcyjny. Ty jednak miałes pecha, bo Policjant nie lubi motocyklistów, gorzej sędzia też ich nie lubi...do tego nasłuchał się w TV jaki jesteś niebezpieczny, więc działając w jego mniemaniu w słusznej sprawie...

    Propozycja nowelizacji o zabieraniu prawka za przekroczenie o 50km prędkości dozwolonej? Panie i panowie, to już się dzieje!. Przeszło po cichutku i machina ruszyła...i nie sądze, aby się dało ją unieruchomic. Wątpie, żeby odpuścili tak doskonały środek, aby nas upodlic i po raz setny opodatkowac.

    Nie mam pretensji tylko do Policji-nie, nie, absolutnie, bo cały ten system zawiódł i rozminął się z interesami ludzi dla których został stworzony, nie pierwszy i nie ostatni raz w dziejach ludzkości zresztą. Tym razem jednak wyjątkowo wrednie kłamiąc w żywe oczy ze szklanego ekranu i strasząc z nagłówków obleśnych brukowców..To już nie czasy królów,kiedy dostałbyś mieczem przez pysk, już  to nie przechodzi...teraz trzeba nas sprytnie omamic, zaniepokoic i zwrócic przeciwko sobie. Nie wiem, czy to nie bardziej ochydne, niż miecz wbity w plecy a topór w czaszkę.

    Prawda jest niestety taka, że biedni policjanci, wśród których jest pewnie mnóstwo inteligentnych ludzi wiedzących o co chodzi, stali sie niestety tym, czym się stali. Czyli zbrojnym ramieniem skarbu państwa. Kontrolerami, komornikami, sędziami, windykatorami w jednym. W monitorowanym ze wszech miar społeczeństwie zbrodnia jest coraz częściej szybko wykrywana, nie zajmuje juz tyle uwagi, trzeba zatem robic coś z tymi ludżmi i ich czasem w pracy..może to i śmiała teoria, ale, słyszę i widzę, że policjanci raczej nie udzielają już teraz za często zwykłych pouczeń...

    Kazik powiedział kiedyś,że socjalizm totalitarny zamienił się w koncesyjno-etatystyczny i że Los A ngeles ma 20,a Warszawa 700 radnych...ja wiem jedno - ten system jest tak nieudolny, że jak wody młyn, on potrzebuje wciąż i wciąż nowych środków,aby życ i oddychac i  to my między innymi musimy ich dostarczyc.Niedługo nie robiąc kursu na prawko staniesz się wywrotowcem,świadomie naruszającym interesy państwa bezideowcem...

Komentarze : 7
2014-06-09 19:01:23 left 4 dead

@klurik.Dobrze.Zamieszczając ten wpis nie miałem na myśli gloryfikacji bezmyślności.Przypuszczam także,że komentujący mój wpis też nie mieli.Mam nadzieję,że tak jak ja nie wyprzedzają na przejściu ani nie lecą setą w zabudowanym.Ja tak nie robię.Ale ja nie o tym,bowiem doskonale rozumiem co masz na myśli.Też straciłem bliską osobę i wiem,że nic nie da się w tej sytuacji powiedziec.Nawet jak wprowadzimy karę śmierci za takie zdarzenia będą miały miejsce nie tylko u nas,wszędzie.Nie wiem jakie zaproponowac kary np, za przerażający przykład który podałeś,nie mam pojęcia.Ja w moim wpisie starałem się przyjrzec drugiej stronie problemu,czyli zbyt surowemu,typowo komercyjnemu karaniu, za mniejsze przewinienia i o marginesie przypadku,który może zadecydowac o losie wybryku nie adekwatnym do zbyt wysokiej kary.Rozumiem Twój gniew i wściekłośc wobec osób dopuszczających się takich zachowań i uwierz mi,czuję to samo.dziękuję za komentarz i pozdrawiam Cię serdecznie

2014-06-09 17:32:05 klurik

"- Według relacji świadków jeden z kierowców zatrzymał się, żeby przepuścić chłopca z rodzicami i babcią. Kierowca volvo tego nie zrobił i wjechał z dużą prędkością na przejście dla pieszych. Nie widać nawet śladów hamowania - relacjonował Artur Węgrzynowicz, reporter tvnwarszawa.pl. - Chłopca reanimował najpierw kierowca innego auta, potem pogotowie ratunkowe. Mimo prawie godzinnej reanimacji dziecka nie udało się uratować - dodał."

http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,smiertelne-potracenie-dziecka-kierowca-zostal-zatrzymany,125460.html

Podyskutujmy teraz z ojcem tego dziecka

2014-06-09 09:49:06 klurik

"Propozycja nowelizacji o zabieraniu prawka za przekroczenie o 50km prędkości dozwolonej?Panie i panowie,to już się dzieje!"

Jeśli w terenie zabudowanym to bardzo dobrze. Mam dość próbowania szczęścia za każdym razem jak przechodzę przez przejście dla pieszych pod blokiem, bo jakiemuś imbecylowi zachciało się jechać "bezpiecznie stówką" i przy okazji łyknąć "zawalidrogę" jadącego 80 akurat przed samym przejściem. Proszę przestańcie dorabiać teorię do zwykłego zapierdalania tam gdzie na to nie ma miejsca. Za samo "nielubienie" nikt nikomu prawa jazdy nie zabiera.

2014-06-08 23:06:55 Stefan z Warszwy

Co wy w tych komentarzach za bzdury piszecie? W jakim miescie ludzie jezdżą dobrze - wyjątki moze jeżdżą dobrze ale to rodzynk!!!! W Warszawie nikt!!!!! nie jeździ dobrze - NIKT!!!!


Jak piszecie o swojej małej wiosce to dodajcie to w komentarzu inaczej te wasze wpisy są kłamliwe.

2014-06-08 22:19:58 pierre kardan

zgadza się, lepiej bym tego wszystkiego nie podsumował. smutne jest tylko to, że motłoch z wypranymi mózgami omamiony przez te wszystkie "ich" media znowu zrobi to, co dotąd - nic.
i tak będziemy pływać w tym gównianym szambie aż... nie wiem po kres czego.
tymczasem system się pasie, ma się dobrze, wręcz rozrasta się.
pozostaje mieć nadzieję, że panowie władza będą na tyle sprawiedliwi, że posłom rażąco łamiących przepisy też będą zatrzymywać prawo jazdy, a sądy odbierać.
... no dobra, sam nie wierzę w to co piszę...

2014-06-08 21:40:49 EasyXJRider

Ale jak NIK zrobił kiedyś kontrolę w policyjnych postępowaniach mandatowych, to zakwestionował zasadność policyjnych ustaleń w ponad siedemdziesięciu procentach przypadków. Ale o tym cicho sza!

Generalnie, przydałaby się jakaś rewolucja. Nie wiem, czy sam bym strzelał, ale na pewno donosiłbym amunicję.

2014-06-08 15:11:15 _dudzik_

Niestety kraj stacza się po równi pochyłej. Co gorsza media mydlą oczy wszystkim że jest inaczej. Mam nadzieję iż stanie się coś niespodziewanego co przerwie ten proces...

  • Dodaj komentarz